Jan Mühlfeit o regionálních tématech a ProRegiony

Když vytvoříme systém, ve kterém budou děti ve škole dělat to, co je baví, tak jakmile se budou rozhodovat o svém povolání nebo se rozhodnou založit vlastní firmu, budou daleko víc schopni riskovat, protože budou dělat něco, co je baví a v čem jsou silní. Pod­porujme ty, co tento risk vzali za své a podni­kají v regionech ČR.

Jan Mühlfeit

Český manažer, bývalý ředitel české pobočky firmy Microsoft a rovněž bývalý viceprezident Microsoftu pro Evropu, Střední východ a Afriku. Donedávna působil na pozici Chairman Europe, Microsoft Corporation, kde reprezentoval Microsoft a jeho vedení ve vztahu k vládám jednotlivých evropských zemí, klíčovým evropským institucím, největším firemním zákazníkům a obchodním partnerům. Působí také jako poradce pro mezinárodní organizaci AIESEC.

V roce 1986 vystudoval obor informační technologie na fakultě elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze.

Před příchodem do společnosti Microsoft pracoval ve veřejném sektoru jako programátor a manažer informačních systémů. Poté se roku 1991 přesunul do české softwarové společnosti Software602, kde zastával post ředitele mezinárodního obchodu a marketingu.

Obdržel četná ocenění, z nichž lze jmenovat následující:

  • Jeho práci společnost Microsoft ocenila v roce 1994 udělením prestižního vyznamenání “Presidential Award for Excelence”.
  • Třikrát obdržel titul “Osobnost roku české informatiky” udělovanou u příležitosti Mezinárodního veletrhu Invex – 1994, 1999, 2002.
  • V témže roce byl vyhlášen osobností týdeníku Profit.
  • V roce 1996 zvítězil v anketě Nejviditelnější osobnost informačních technologií.
  • Cena „Nejlepší manažer České republiky za rok 1999“ udělovaná českým premiérem.
  • Cena „Český mozek“ udělovaná českým ministrem zahraničních věcí.
  • V roce 1999 se stal členem mezinárodního sdružení CRT (Caux Round Table – návrh na jeho přijetí podala správní rada Nadace Pangea na výzvu sekretariátu Caux Round Table v Nizozemsku – Jan Mühlfeit je jediným zástupcem České republiky v této organizaci).

Stále podporuje řadu charitativních projektů, mezi něž patří například „Počítače proti bariérám“, což je společná iniciativa Microsoftu Česká republika a českých nevládních organizací. Působí rovněž v dozorčí radě nadace Charta 77 a je členem představenstva European Academy of Business in Society (EABiS – Evropské akademie firem ve společnosti) organizace Junior Achievement Young Enterprise Europe (JAYE – Úspěch mladých – Mladá podnikatelská Evropa) a organizace AIESEC (Association Internationale des Etudiants en Sciences Economiques et Commerciales – mezinárodní studenty plně řízená nepolitická nezisková organizace).